O producencie

SS White® Burs od ponad 175 lat produkuje wysokiej jakości wyroby dentystyczne, aby umożliwić lekarzom bardziej efektywną  i precyzyjną pracę oraz maksymalizację komfortu każdego pacjenta, który wchodzi do gabinetu dentystycznego. SS White® Burs nieustannie pracuje nad tworzeniem innowacyjnych produktów, które przyspieszą rozwój stomatologii.

Dostępne rodzaje

* Węglikowe
Dostępne na turbinę, kątnice i prostnicę. Szczegóły i specyfikację techniczną znajdą Państwo na stronie producenta Klik 

* Chirurgiczne
Specjalnie zaprojektowana linia wierteł chirurgicznych „Surgical lenght” przeznaczona jest do pomocy podczas ekstrakcji zębów mądrości.
Łączy w sobie cechy dwóch wierteł w jednym – wiertła z zaokrągloną końcówką pracującą, używanego do usuwania nadmiarów kości oraz tnącego krawędzią boczną do separacji korzeni. Unikalna geometria krawędzi tnących pozwala na łatwiejsze i szybsze cięcie zarówno samej kości jak i twardych tkanek zęba.
Wiertła są dostępne zarówno na turbinę jak i na katnicę.

* Fissurotomy – wiertła do bruzd i szczelin
Stosowanie systemu Fissurotomy (SS White) umożliwia stomatologom na wykonywanie najbardziej zachowawczych opracowań ubytków przy użyciu narzędzi obrotowych. Dzięki innowacyjnej konstrukcji wiertła tego systemu doskonale sprawdzaja się przy modelowaniu i ostatecznym wykończeniu powierzchni zgryzowych i językowych. Owalny kształt połączony ze spiralnym ułożeniem krawędzi tnących, które podczas pracy mają ciągły kontakt z powierzchnią opracowywaną, pozwala na łatwe i dokładne wykończenie wypełnienia bez powstawania nadmiernych drgań.

* Wielka Złota Seria
Great White to specjalnie zaprojektowane wiertła, mające gęstsze ząbkowanie niż wiertła o krawędziach ułożonych naprzemiennie. Dzięki unikalnej geometrii elementów tnących, wiertła te tną szybko, ale wywołują zbyt wielu wibracji podczas opracowywania zębów albo materiałów protetycznych. W ten sposób mniej obciążeń przenoszonych jest na ząb filarowy, jego aparat zawieszeniowy i miazgę. Przy rozpoczęciu pracy nie występuje efekt obijania wiertła, a co za tym idzie mniejsza siła potrzebna jest do utrzymania końcówki i mniejsze obciążenie przenoszone jest na łożyska turbiny. Ponieważ w większości wypadków lekarze nie wiedzą z jakim metalem mają do czynienia, idealne wiertło powinno mieć doskonałe właściwości tnące. Wiertła Great White spełniają te wymagania i są doskonałym, ekonomicznym oraz efektywnym instrumentem do usuwania uzupełnień amalgamatowych, kompozytowych, czy wkładów metalowych. Mogą być także wykorzystane do opracowywania zębów, jako wiertła trepanacyjne podczas zabiegów endodontycznych oraz do rozcinania koron, licówek itp.

 

Close Menu
×
×

Koszyk