Produkty firmy Pascal przeznaczone do retrakcji dziąsła poleca Prof. Paul Gerloczy.

Produkty firmy pascal

  • Nici retrakcyjne
  • Gel-Cord
  • Upychadła do nici retrakcyjnych
  • Pałeczki z barwnikiem do oznaczania ucisku protezy
  • Płyn retrakcyjny Retrax Solution

OPIS

* Nici retrakcyjne
SIL-TRAX AS i SIL-TRAX Plain to dziane, bawełniane nitki retrakcyjne, strukturą przypominające łańcuszek. Używane są one w protetyce i w stomatologii zachowawczej. Nici są dostępne w czterech rozmiarach (00, 0, 1, 2) odpowiadających rozmiarom europeiskim ( 7, 8, 9, 10). Do nasączania nici suchej Plain używa się żelu GEL CORD (siarczan glinu w kolorze niebieskim lub bezbarwny). Nić AS jest nasączana siarczanem glinu. W przeciwieństwie do zwykłych nitek skręconych jak sznurek nici SIL-TRAX nie sprężynują i wyjątkowo łatwo upakowują się w kieszonce. Do wygodnego upakowywania nici w kieszonce dziąsłowej używa się narzędzia R-55 ( najbardziej popularne) lub innych upychadeł firmy Pascal.

* Gel-Cord
Unikalna formuła 25% żelu na bazie siarczanu glinu.
Pozostaje na miejscu aplikacji – nie spływa, ani nie ulega rozcieńczeniu, jak większość płynnych środków obkurczających. Nie powoduje ciemnego przebarwienia tkanek. Doskonały podczas wykonywania uzupełnień ubytków klasy V oraz w przypadku uszkodzeń tkanki dziąsła podczas wykonywania wypełnień z materiałów kompozytowych. Gel -Cord należy nanieść na koniec mikroszczoteczki i aplikować bezpośrednio na obszar krwawienia stosując delikatny nacisk. Posiada przyjemny malinowy smak, powodujący większą akceptację żelu ze strony pacjenta. Niebieski kolor zapewnia dobra kontrolę optyczną i umożliwia łatwą aplikację. Żel ułatwia pierwszą fazę wprowadzania nici retrakcyjnych: działa jak smar, powodując, że nici „wślizgują” się do kieszonek dziąsłowych. Może być stosowany z każdym rodzajem nici retrakcyjnych, zarówno zwykłych jak i nasączonych różnymi środkami chemicznymi, a ponadto jest kompatybilny ze wszystkimi rodzajami materiałów do wycisków.

*Upychadła do nici retrakcyjnych
R-55 Zaokrąglona główka – ząbkowana. Zakrzywienie ramion na obu końcach instrumentu,
w odniesieniu do osi wałka umożliwia lepszą zdolność i łatwość obsługi przez operatora. Zapewnia lepszą równowagę i jędrność podczas procedury pakowania. Stal nierdzewna Ultra-cienka końcówka

* Hydent Sticks
Dwustronnie zginane pałeczki z barwnikiem do oznaczania ucisku protezy.
Opakowanie 100szt.

 

 

Close Menu
×
×

Koszyk